بلاگ گروه آترین 360

آخرین اخبار و پروژه ها

چگونه تور مجازی گوگل روش پذیرش دانشجو در دانشگاه ها را تغییر می دهند؟

چگونه تور مجازی گوگل روش پذیرش دانشجو در دانشگاه ها را تغییر می دهند؟

در اینجا مزایای تور مجازی گوگل به عنوان بخشی از راهبرد بازاریابی دیجیتال دانشگاه را بررسی می نماییم.

در حال حاضر روش­های جستجو و انتخاب دانشگاه توسط دانشجویان به کمک فناوری به طور کامل تغییر کرده است. روش های جدیدی برای بهبود برقراری ارتباط و تعاملِ آنلاین با دانشجویان در حال توسعه یافتن می باشند.

یکی از روش هایی که در دانشگاه ها طرفداران زیادی داشته استفاده از تور مجازی گوگل می باشد-آن هم به این دلیل ساده که نسبت به روش سنتی(بروشور و روزهای استاندارد باز)، راه ارتباطی بیشتری برای برقراری رابطه با دانشجویان اینده فراهم می کند.

در این پست به مزایای اصلی ایجاد یک تور واقعیت مجازی در راهبرد دیجیتال شما می پردازم و چندین نمونه برای شما مثال می زنم و به شما کمک می کنم تا تور دانشگاهی دیجیتال خود را راه بیاندازید.

تور مجازی گوگل چیست؟

تور مجازی گوگل اینگونه تعریف شده است«یک دنیای مصنوعی متشکل از تصاویر و صداهای ایجاد شده توسط یک کامپیوتر که تحت تاثیر اقدامات فردی است که در حال تجربه آن می باشد».

در مثال مربوط به دانشگاه ها، با تور مجازی گوگل می توان یک دانشجوی احتمالی را به دنیایی سه بعدی برد. در این دنیای سه بعدی عکس­ها و تصاویری از محوطه دانشگاه و فضای پیرامون آن در اختیار دانشجوی آینده قرار می گیرد و تبدیل به تجربه ای همه جانبه برای او می شود. این یک تور مجازی گوگل است.

فناوری مورد نظر به فرد این امکان را می دهد تا محوطه دانشگاه را به صورت ۳۶۰ درجه ببیند به گونه ای که انگار در انجا حضور فیزیکی دارد. یک فرد می تواند با حرکت سر یا یک کلیک به تمام محوطه و امکانات دانشگاه سر بزند. افراد می توانند با استفاده از یک برنامه، هدست یا یک وبسایت از این قابلیت استفاده کنند.

تور مجازی گوگل حس هیجان را در فرد بر می انگیزند چرا که حسی را ایجاد می کنند که صرفا عکس ها به تنهایی قابلیت ایجاد آن را ندارند؛ این فناوری به دانشگاه ها کمک می کند یک تجربه همه جانبه در حد ارزش دانشجو به وجود بیاورند. این روش، صرف نظر از موقعیت جغرافیایی دانشجو، روشی بی نظیر برای تعامل با او است.

افزودن یک تور مجازی گوگل به تجربه دیجیتالی نه تنها این امکان را به شما می دهد تا با مخاطب مورد نظر خود در تعامل باشید بلکه به دیگران نشان می دهد که دانشگاه شما با فناوری های جدید همگام است و باعث می شود که در نظر یک نسل دیجیتال جذاب و بروز بیایید.

همانطور که بر اساس این فهرست می بینید، تعداد روزافزونی از دانشگاههای جهان هم اکنون برای ارائه ی نمونه ای از زندگیِ دانشجویی در دانشگاه های خود به دانشجویان از این فناوری استفاده می کنند. در این پست درصدد هستیم تا به طور مفصل به دلایل کلیدی بودن یک تور مجازی گوگل در راهبرد بازاریابی دیجیتالِ یک دانشگاه بپردازیم- و مراحلی که باید برای شروع آن انجام داد.

مزیت اصلی تور مجازی گوگل برای دانشگاه ها

۱. بی درنگ و به طور مجازی دسترسی به دانشگاه را برای دانشجویان آینده بیشتر می کند

اعتماد کردن به دانشگاه کار آسانی نیست، عوامل زیادی هست که باید آنها را در نظر گرفت و در حالی که بیشتر دانشجویان دوست دارند شخصا از فضای دانشگاه دیدن کنند اما رفتن به دانشگاه های مختلف هزینه زیادی در بر دارد و این امر برای خیلی ها از نظر منطقی و یا مالی اصلا امکان پذیر نیست.

در صورتی که از تور مجازی گوگل استفاده کنید می توانید خیلی سریع با تعداد بسیار بیشتری از افراد متقاضی در ارتباط باشید و در نتیجه تعداد دانشجویانی که با انها در ارتباط هستید را افزایش دهید و تنها انهایی که می توانند به راحتی به دانشگاه سفر کنند را در نظر نگیرید.

شما، به وسیله تجربه دیجیتالی که ارائه کرده­اید، می توانید در انتخاب دانشجویان به انها راهنمایی برسانید و کمک کنید تا دقیقا در جریان چگونگی زندگی در دانشگاه قرار بگیرند. همه این ها بدون اینکه دانشجو نیازی به جابه جایی فیزیکی داشته باشد میسر خواهد شد.

در این تور می توان سری به سالن های کنفرانس زد، ازدحام اطراف خوابگاه ها را دید، در محوطه دانشگاه گشت زد و امکانات ورزش را بررسی نمود. هر گونه امکاناتی که مهم هستند و به آوازه دانشگاه کمک می کنند را با تاکید بیشتری نشان دهید – مثل آزمایشگاه های مدرن کامپیوتر، امکانات ورزشی درجه یک یا اتحادیه دانشجویی تازه افتتاح شده.

۲. پذیرش دانشجوی بین المللی را افزایش دهید

یکی از مزایای اصلی ایجاد تور واقعیت مجازی تسهیل نمودن دستیابی دانشجویان خارجی به دانشگاه شما و آشنایی با آن و امکاناتش می باشد. معمولا این دسته از دانشجویان به دلیل محدودیت های زمانی و مالی نمی­توانند قبل از انتخاب دانشگاه برای دیدن آن از کشور خود به آنجا بیایند و اغلب هم دانشگاهی را بدون حضور قبلی در آن انتخاب می کنند.

برای اینکه این فرصت را در اختیار انها قرار دهید باید به صورت مجازی عمل کنید و نسبت به رقیبان خود که از تجربه دیجیتال خیلی کمتری استفاده می کنند پیشی گرفته و ویژگی هایی که دانشگاه شما را از رقیبان متمایز می کند نشان دهید.

علاوه بر این، این امکان به دانشجویان اجازه می دهد تا مسائل مربوط به دانشگاه مورد نظرشان را با افراد موثر در تصمیم­گیریشان در میان بگذارند؛ افرادی مثل والدین، خانواده و دوستان و تمام کسانی که ممکن است نقش مهمی در انتخاب نهایی آنها داشته باشند.

۳. فرصتی برای نشان دادن محوطه دانشگاه و شهر خود

طرح کلی تور مجازی گوگل نباید تنها به امکانات ارائه شده از سوی دانشگاه محدود شود بلکه با استفاده از این فناوری باید شهر/شهرستان خود را نیز نشان دهید – به دانشجوی احتمالی خود این فرصت را بدهید تا با نحوه زندگی در شهر و تحصیل در آن آشنا شود.

البته به این نکته توجه کنید که تور مجازی گوگل تنها برای دانشجویان آینده نیست بلکه دانشجویان کنونی دانشگاه نیز می توانند از این تور برای بررسی مکان هایی از دانشگاه که هنوز با آن اشنا نشده اند استفاده کنند. با استفاده از این تور همچنین می توان در مورد رویدادها و فعالیت­های موجود در محوطه دانشگاه اطلاع رسانی کرد.

نمونه هایی از دانشگاه هایی که در تور مجازی گوگل به عنوان بخشی از بازاریابی دیجیتال خود سرمایه گذاری کرده اند

به چند نمونه از این دانشگاه ها نگاهی می اندازیم:

  • دانشگاه شِفیلد به کمک دانشجویان یک سری تورهای مجازی برای دانشجویان آینده فراهم کرده که به وسیله ی هدست قابل استفاده هستند – دانشجویانی که در یک بازی تعاملی در این تجربه دیجیتال نقش دارند حتی اعتبار پرینت نیز دریافت می کنند!
  • تور مجازی گوگل دانشگاه کلانشهر منچستر گلچینی از تورهای مجازی سفارشی را با کمک دانشجویانی از دانشکده های مختلف برای دانشجویان آینده فراهم می کند. این تورها متشکل اند از نماهای سریع و اول شخص دوربین که دوره ها، امکانات، سبک زندگی و جوِ دانشگاه را نشان می دهند. این تور به دانشجویان کمک می کند که زندگی دانشجویی خود در این دانشگاه را تصور کرده و به این فکر کنند که با انتخاب این دانشکده چه تجربه ای خواهند داشت.
  • دانشگاه ناتینگهام تِرِنت توری مجازی به نام open day برای دانشجویان ترتیب داده و مهم ترین ابعاد زندگی دانشجویی را به آنها معرفی می کند و اطلاعات جامعی در حوزه های مختلفی برای آنها مهیا می نماید از جمله زندگی دانشجویی، دوره های آموزشی، شهر ناتینگهام، امکانات دانشگاه، مسکن، مشاغل، حمل و نقل عمومی و راهنمایی برای چگونگی درخواست برای این دانشگاه.

چگونه تور مجازی گوگل خود را بسازید؟

در وهله اول بسیار مهم است که ایده ای شفاف درباره محتوایی که قصد ارائه آن از طریق تور مجازی گوگل را دارید در ذهن خود بسازید- پاسخ به چنین پرسش هایی را توصیه می کنیم؛

  • تا چه میزان از خواست مخاطب خود اگاهی دارید؟‌ برای ارائه یک تجربه دیجیتال فوق العاده باید بدانید که از نظر دانشجو دقیقا چه اطلات مفیدی می توان از تور مجازی گوگل به دست آورد و اینکه چالش ها و ناامیدی های انها نسبت به دانشگاهی دور دست چیست- در صورتی که این موضوع را درک کنید بهتر می توانید نوع محتوای انتخابی خود را تعیین کنید.
  • دانشگاه شما چه ویژگی های منحصر به فردی دارد؟ یک تور مجازی گوگل روشی فوق العاده برای ارائه دلایل محکمی است که دانشجو باید به خاطر ان دانشگاه شما را انتخاب کند، به وضوح شرح دهید که چه چیزی دانشگاه شما را متمایز ساخته است و چه امکاناتی مهم به شمار می آیند؟ مطمئن باشید که این عوامل را شناسایی می کنید و محوطه آنلاینی خواهید ساخت!
  • دانشگاه شما چه شخصیتی دارد و چگونه درصدد بیان آن هستید؟ به دقت لحنی را که قصد ارائه محتوا با ان دارید در نظر بگیرید، دلتان می خواهد دانشگاه چه موقعیتی داشته باشد؟ چه ابعاد انسانی در نظر دارید؟ به طور مثال، آیا قرار است دانشجویان کنونی بخشی از محتوا را ارائه دهند؟ اگر اینگونه است چطور بهترین فرد برای این کار را انتخاب می کنید؟ آیا افراد مشخصی از گروه آموزشی درنظر دارید که واقعا بتوانند دانشگاه را به خوبی جلوه دهند؟
  • چه چیز خاصی در مورد شهر/شهرستان دانشگاه شما وجود دارد؟ چه چیز باعث علاقمندی دانشجو به زندگی در انجا می شود؟ فرهنگی که انها در صدد پیوستن به ان هستند را نشان دهید و بر بعضی از مشخصه های آنجا تاکید کنید.

 

با ما تماس بگیرید

اگر که یک شرکت مستقل هستید یا یک برند ایرانی یا جهانی و دنبال ساخت تور مجازی گوگل می باشید برای اطلاع از قیمت ها و خدمات با ما تماس بگیرید
آترین 360 - آژانس مورد اعتماد گوگل - مجری پروژه نمای خیابانی (استریت ویو) در سرتاسر ایران